Сохо апартмани Битола

HomeСместување во БитолаСохо апартмани Битола

Апартманите Soho се наоѓаат во близина на ноќниот клуб Расккор, на 2 километри од центарот на Битола. Kлиматизираните апартмани се опремени со модерен мебел, бесплатен WiFi, ТВ со рамен екран и сателитска телевизија, бања со туш и кујна. Некои апартмани имаат и балкон.

Гостите можат да се релаксираат на заедничка тераса на Soho апартмани а за нис се достапни и услуги за перење и пеглање. Веднаш до хотелската зграда има ресторан, каде што гостите можат да уживаат во амбиентот и храната, надополнета со богат избор на вино.

Најблиската продавница за храна е оддалечена 200 метри.

Сохо апартмани Битола

Booking.com

Илинденски денови 27.07.2019 – дефиле и свечено отворање – фото галерија

Илинденски денови е фестивал на народни песни и игри, кој се одржува секоја година во Битола, при крајот на месец јули.

Бугарски заробеници во Битола за време на Првата светска војна –...

0
Бугарски заробеници по заземањето на Битола од страна на силите на Антантата на 18 ноември 1916 година. Локација - некогашна Дивизија. Споредено со истата локација...