Хотел Бела Куќа

Home Сместување во Битола Хотел Бела Куќа

Хотелот Бела Куќа се наоѓа на ул. Борис Кидрич 20, на 100 метри од главната улица во Битола – Широк Сокак.

Гостите на располагање имаат бесплатно WiFi, клима уред и градина. Најблиската автобуска станица е на 120 метри, додека улицата Широк Сокак со многубројни кафулиња и продавници е оддалечена 30 метри.
Собите во хотелот имаат купатило со туш и телевизор со рамен екран со сателитски канали. Гостите можат да уживаат во дневниот појадок и вечераат во ресторанот à-la-carte на самото место. Најблискиот супермаркет е оддалечен 50 m.
Градскиот театар се наоѓа на само 100 метри од хотелот а градскиот музеј е на 1 км. На барање може да се организира шатл-служба до и од аеродромот во Скопје (175 км).

Контакт:

Booking.com

Некогаш уметничко и занаетчиско училиште, а денес … – Битола некогаш...

0
Уметничкото и занаетчиско училиште започна со работа во 1900 година, со цел да обучува ученици во занимања кои беа барани во тој период како:...
Sv Naum Bitola

Црква Св. Наум