Хотел Епинал Битола

HomeСместување во БитолаХотел Епинал Битола

Хотел Епинал е централно лоциран во Битола, наспроти Центарот за култура и само на 15 километри од грчката граница. Хотелот поседува сопствено казино, сауна, фитнес, затворен базен, бесплатно Wi-Fi и паркинг.

Ресторанот “Градска Кафеана” служи интернационални и македонски јадења, како и морски специјалитети. Свежа риба во секое време може да се избере од специјално дизајнирани рибни резервоари.

Бројни продавници, ресторани и кафулиња се во рамките на 100 метри од Хотел Епинал.

Booking.com

- Advertisment -

Св. Богородица – Битола- фото галерија

0
Црквата Св. Богородица е сместена во близина на реката Драгор и основното училиште Св. Кирил и Методиј. Изградена во 1870 година, а осветена во 1876 г. таа е една од најпознатите цркви во Битола.